1) Kapky – Rescue Remedy

dsc02437

Rescue Remedy je kombinace 5 esencí vytvořená doktorem Bachem ve 30. letech minulého století. Tedy už více než 70 let pomáhá lidem ustát krizové situace, zmírnit napětí a uklidnit rozjitřené emoce. Více o krizové esenci jako takové si můžete přečíst zde.

Základní formou bachových esencí je forma kapek. Kapky si můžete nechat namíchat (úplně stejně jako kapky na míru), anebo je koupit v originálním balení. Na trhu najdete spoustu firem, které nabízí bachovy květové esence. Jediným oficiálním pokračovatelem odkazu doktora Bacha je však firma Nelson, se kterou spolupracoval už sám doktor Bach, a která se drží zavedených postupů, co se týče sběru a výroby esencí.

Ještě donedávna se kapky Rescue Remedy od firmy Nelson konzervovaly v alkoholu, v současnosti se vyrábí pouze konzervované glycerolem. Obsahují tak 80 % glycerolu, 20 % vody a květové esence – vždy 2 kapky od každé z 5 esencí. Výhodou konzervace glycerolem je, že jsou kapky vhodné i pro osoby, kteří z nějakého důvodu nesmí alkohol anebo je jim alkohol nepříjemný (těhotné ženy, děti, zvířata, abstinenti). Díky glycerolu je tekutina hustší než původní kapky s alkoholem a má výrazně sladkou chuť, což pro některé může být pozitivum, pro jiné naopak negativum.

Kapky jsou dostupné ve dvou velikostech – 10 ml a 20 ml. Jako u každého produktu je samozřejmě výhodnější koupit si větší balení. Kapky mají dle legislativy díky konzervaci glycerolem minimální dobu trvanlivosti 3 roky, ale vydrží i déle. Důležité je nekontaminovat kapátko dotknutím se jazyka nebo úst a nevystavovat kapky vysokým teplotám.

Dostupné jsou také speciální varianty kapek pro děti a pro zvířata. Za dnešní situace, kdy musí být všechny kapky Rescue Remedy konzervované glycerolem, nikoli alkoholem, mezi nimi a klasickými kapkami velký rozdíl není. Hlavním rozdílem je plastová lahvička a plastové kapátko namísto skla, které je u klasických kapek.

 

Můj názor:

Originální Rescue kapky pro své osobní potřeby nepoužívám, raději volím formu spreje nebo pastilek, protože je to pro mě praktičtější (raději dvakrát stříknu, než čtyřikrát nakapu). Pro svou kočku nebo rostliny používám namíchané krizové esence, protože je to ekonomičtější. Klasické kapky se hodí jako hezký dárek, například jako doplněk k dárkovému poukazu na konzultaci. Velkou výhodu spatřuji v plastové variantě dětských a zvířecích kapek. Já je sice v tuto chvíli nevyužiji, ale někteří klienti si je pochvalují díky bezpečnosti.

 

Pokud máte zájem o koupi Rescue Remedy kapek anebo jiných Rescue produktů, podívejte se sem.