1. Agrimony (Řepík lékařský)

agrimonia-eupatoria-848711_1920

Agrimony neboli řepík lékařský je esence vhodná pro všechny, kteří se snaží utéct před negativními aspekty svého života.

I když je něco trápí, mají pocit bezvýchodnosti, snaží se za každou cenu udržet usměvavou tvář, protože mají pocit, že to od nich společnost očekává. Tito lidé často utíkají do hlučné zábavné společnosti, protože se bojí samoty, kde na ně všechno padá.

Jsou za všech okolností zábavní, společenští a na oko pozitivně naladění. Když se jich zeptáte, jak se mají, automaticky odpoví, že skvěle, i když se jim v danou chvíli nedaří. Jsou jako klauni s namalovaným úsměvem na tváři, kterým se v nitru skrývá smutek, beznaděj či prázdnota.

Tato rozpolcenost je velice vyčerpávající, a proto spousta lidí potřebujících řepík, dobíjí baterie různými stimulanty, jakými jsou káva, nikotin, cukr, alkohol. Řepík může být díky tomu užit jako podpora při zbavování se závislostí.

Užíváním řepíku se naučíme přijímat i negativní aspekty svého života. Otevřeme se pravdě a podíváme se na problémy, které nás trápí, v plné jejich šíři. Přestaneme mít potřebu problémy zakrývat, a tím se nám uvolní spousta energie na to, abychom tyto problémy skutečně řešili. Výsledkem je přijímání celé své osobnosti, pravdivý pohled na sebe a svůj život, postavení se čelem všem problémům a výzvám, a v neposlední řadě zbavení se závislosti na vnějších podnětech.